Про нас

Обласний перинатальний центр – перший і єдиний у Рівненській області лікувально-профілактичний заклад третинного рівня, який спеціалізується на наданні висококваліфікованої медичної допомоги жіночому населенню та новонародженим. Рівненський обласний  перинатальний центр   розпочав свою діяльність 1 грудня 2008 року.

    Основним напрямком роботи Обласного перинатального центру є надання допомоги при передчасних пологах, вагітності та пологах, ускладнених соматичною та акушерською патологією, виходжування недоношених дітей в  неонатальному періоді, та надання медичної допомоги жінкам репродуктивного віку. Важливим напрямком діяльності центру є створення максимально сприятливих умов для спільного перебування матері і дитини після пологів, що дозволяє зміцнити психоемоційний зв’язок матері і дитини після пологів, покращувати перебіг післяпологового періоду, допомагає налагодити процес грудного вигодовування. Заклад було створено  шляхом реорганізації Рівненського міського пологового будинку № 1 – одного з провідних пологопомічних закладів не тільки Рівного, а й усієї області. Так, акушерсько-гінекологічну допомогу тут отримували жінки з усіх районів Рівненщини, в тому числі й потерпілі від наслідків аварії на ЧАЕС. Загалом їхня частка у загальній кількості пацієнток пологового будинку № 1 становила щороку до 30 %. Історія початку створення цього закладу сягає далекого 1939 року. Свого часу його роботою керували  головні лікарі, кожен з яких вніс свою вагому лепту в розбудову пологового будинку. Це - висококваліфіковані фахівці й талановиті організатори охорони здоров’я Микола Прохоров, Борис Квашенко, Олександр Виноградов, Іван Рембез, Олена Островська, Яків Гельман, Ізидор Пініщук, Любов Ковальчук. Нині їхню справу продовжує головний лікар уже обласного перинатального центру Вікторія Єнікеєва - кандидат медичних наук, Заслужений лікар України,  голова Рівненського осередку Асоціації акушерів-гінекологів України. Ефективна перинатальна допомога, яку успішно надають у закладі, ґрунтується на концепції Європейського регіонального представництва ВООЗ «Здоров’я для всіх у ХХІ столітті». Тут створено максимально сприятливі умови для діагностики та лікування вагітних з ускладненим перебігом вагітності, їх розродження, спільного перебування з немовлятами, виходжування недоношених малюків. Рівненський обласний центр, як заклад третинного рівня, має вищу акредитаційну категорію, присвоєну комісією Міністерства охорони здоров’я України, яку підтвердив у 2014 р. Того ж року, для підтвердження високої якості надання медичної допомоги, обласний перинатальний центр пройшов сертифікацію на відповідність міжнародним стандартам ISO 9001:2008, ДСТУ ISO 9001:2009. В умовах перинатального центру це  означає відповідність його характеристик стандартам у сфері охорони здоров’я, протоколам медичної допомоги різних рівнів, ліцензійним та акредитаційним вимогам, а також відповідність європейським вимогам якості надання медичної допомоги. Робота колективу закладу також отримала визнання на загальнодержавному рівні - у 2014 році комунальний заклад “Обласний перинатальний центр” Рівненської обласної ради був нагороджений грамотою Голови комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я в рамках організації національного проекту «Флагмани сучасної медицини».  

    У грудні 2014 року відділення закладу здобули  статус «Чиста лікарня безпечна для пацієнта». За зразкове дотримання санітарно-гігієнічного режиму почесні відзнаки одночасно одержали всі 16 структурних підрозділів перинатального центру, що дозволило Рівненщині піднятися на друге рейтингове місце в Україні. Цьому передували ретельний аудит, теоретичні семінари, зменшення витрат бюджетних коштів, відпрацювання системи гігієни, врахування усіх профілактичних заходів. Як результат - зниження рівнів захворюваності як пацієнтів, так і медиків.   Здобувши статус «Чиста лікарня безпечна для пацієнта», відділення лікарні сьогоднішній день демонструють, що мають чітко організовану гігієнічну модель, що в підсумку, і створює належні умови перебування для пацієнтів. З січня 2009 року на базі обласного перинатального центру діє Рівненський обласний регіональний центр підтримки лактації та грудного вигодовування, мета якого - заохочувати молодих мам до частого та тривалого грудного вигодовування. А після запровадження у стаціонарі закладу «12 принципів успішного грудного вигодовування» у 2016 році обласний перинатальний центр, за ініціативою ВООЗ-ЮНІСЕФ, підтвердив свій міжнародний статус, як «Лікарня, доброзичлива до дитини». За майже 8 років своєї діяльності обласний перинатальний центр досягнув у своєму розвитку якісно нового рівня, але процес його становлення все ще триває. Понад 70 % лікарів та середнього медичного персоналу мають вищу та першу кваліфікаційну категорію. Ми пишаємося, тим, що в нашому закладі працює  3 кандидати медичних наук, 1 Заслужений лікар України. Результатом наукової роботи лікарів перинатального центру стали публікації в провідних наукових виданнях України з питань діагностики та лікування ускладненого перебігу вагітності. Також, провідними спеціалістами нашого закладу отримано 3 патенти на оригінальні методики лікування у вагітних варикозної хвороби. 2014 року  в неонатологічній  службі перинатального центру введено всеукраїнську комп’ютерну програму “DORADO”, яка мінімізує медичні помилки при виборі лікування і зменшує час на ведення документації. Це сприяло  автономному моніторингу якості надання медичної допомоги новонародженим та вивільненню часу, який лікарі приділяють  маленьким пацієнтам. З 2012 року Рівненський обласний перинатальний центр долучився до  методології “Дослідження важкої материнської захворюваності, що становить загрозу життя жінки”, яка підтримується в Україні  Фондом народонаселення ООН. З жовтня 2014 року спеціалісти перинатального центру   впроваджують   методологію в закладі. 

Адміністрацією обласного перинатального центру укладені договори про співпрацю з Державною установою “Інститут педіатрії, акушерства та гінекології” Національної академії медичних наук України, з Тернопільським державним медичним університетом ім.Горбачевського. На базі Рівненського перинатального  центру працює філія кафедри акушерства та гінекології факультету удосконалення лікарів Тернопільського державного медичного університету ім.Горбачевського, Рівненського базового  медичного  коледжу. Для подальшого професійного зростання налагоджено співробітництво рівненських лікарів з європейськими лікарськими товариствами з перинатальної медицини. Систематично лікарі перинатального центру беруть участь у роботі телемостів з закладами України з питань діагностики та лікування пацієнтів, підвищення професійного рівня, обміну досвідом. Також, лікарі нашого закладу беруть участь у міжнародних он-лайн конференціях за участі провідних фахівців в галузі акушерства і гінекології. Загалом, колектив обласного перинатального центру невтомно працює над тим, аби перетворити його на сучасний лікувальний заклад європейського рівня. Під керівництвом головного лікаря фахівці цього лікувального закладу впроваджують сучасні перинатальні технології, відкривають індивідуальні сімейні пологові зали, беруть участь у реалізації міжнародних проектів. Завдяки прогресивним підходам і кваліфікованим кадрам, рік у рік обласний перинатальний центр завойовує все більший авторитет серед населення Рівненщини. Тому постійно більшає й кількість бажаючих народжувати саме в цьому закладі. При цьому, фахівці перинатального центру приймають 80 % пологів з патологіями у жінок з усієї області. 

Пов'язані сторінки: